Запропоновано створити міжнародну коаліцію держав для повернення депортованих українських дітей

Запропоновано створити міжнародну коаліцію держав для повернення депортованих українських дітей
30.10.2023

Таку ініціативу озвучила делегація Канади під час зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, яка відбулася на Мальті. Її підтримали багато країн – учасниць заходу, повідомляє офіційний сайт Президента України.

Пропозиція щодо створення міжнародної коаліції – це один з елементів плану реалізації Формули миру Президента Зеленського. Зокрема, в частині повернення депортованих дітей, звільнення цивільних заручників і військовополонених.

Зазначена ініціатива стане продовженням плану Bring Kids Back UA Президента Зеленського. Її основна мета – вивезення дітей не лише з росії, а й із ТОТ. В окупації наразі залишаються багато дітей, чиї батьки загинули або їх чи законних представників немає поруч.

Нагадаємо, Канада є однією з держав-співлідерок імплементації четвертого пункту Формули миру Глави Української держави «Повернення військовополонених і депортованих осіб». А також очолює Групу друзів з питань дітей і збройних конфліктів при ООН. Це мережа держав, які цільовою допомогою й адвокаційними зусиллями рятують дітей від війни.

Мінреінтеграції