Яку інформацію про полонених чи зниклих безвісти не можна поширювати в соціальних мережах

Яку інформацію про полонених чи зниклих безвісти не можна поширювати в соціальних мережах
28.03.2024
Оприлюднення особистих даних військовополонених чи зниклих безвісти українців в соціальних мережах, а також передача їх стороннім особам – може нашкодити їм та їхнім сім’ям.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає, що російські спецслужби активізували збір персональних даних зниклих безвісти українців. Численні телеграм-канали обіцяють знайти військовослужбовців, які потрапили в полон або зникли безвісти. Для цього вони просять у родичів та близьких особисті дані та іншу інформацію.

Яку інформацію не можна передавати незнайомцям?
▪️Номер телефону, інші контакти.
▪️Адресу проживання.
▪️Інформацію про політичні погляди, попереднє місце роботи, сім’ю полоненого.
▪️Профіль в соцмережах.
▪️Дані військовослужбовця (ПІБ, номер бригади, військову спеціальність, позивний, звання, обставини потрапляння в полон).
▪️Місце дислокації підрозділу.
▪️Фото/відеоматеріали, зокрема з побратимами.

Чому цього робити не варто?
Передаючи інформацію стороннім особам, ви можете погіршити становище вашої близької людини. Чимало таких каналів організовують представники спецслужб країни-агресора або - шахраї з метою видурювання грошей. Також спецслужбісти можуть вдаватися до маніпулювання чи шантажу.

Пам’ятайте, що пошуками вашої близької людини займаються професійно та безкоштовно фахівці уповноважених державою органів.

Нагадуємо, повідомити НІБ про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на гарячу лінію за номером: 16-48 або ж (044) 287-81-65 (дзвінки з-за кордону) чи скориставшись іншими каналами комунікації:  https://nib.gov.ua/