Увага! У соцмережах активізувалися шахраї!

Увага! У соцмережах активізувалися шахраї!
04.06.2024
Шахраї, які вводять в оману родичів і близьких наших оборонців, активізували свою діяльність. Вони створюють фейкові сторінки в соцмережах, додають туди справжні фото з обмінів чи фото офіційних осіб, а часом й телефонують та починають у різний спосіб просити гроші. Про це застерігає Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Що робити, щоб не стати жертвою шахраїв?

Не надавайте ваші контакти незнайомим, не заповнюйте форми на невідомих сторінках у соцмережах, месенджерах чи на сайтах. Якщо зловмисник не знає про вас, він не зможе вас потурбувати. Не вірте обіцянкам: незнайомці в інтернеті не будуть шукати ваших рідних чи надавати вам інші послуги.

Як зазначили у Координаційному штабі, чимало шахраїв уже перебувають під слідством. В тому числі, завдяки зверненням громадян. Повідомити про шахрайство можна, звернувшись до правоохоронних органів, або - до Координаційного штабу.

Пам’ятайте, що пошуками вашої близької людини займаються професійно та безкоштовно фахівці уповноважених державою органів.

Нагадуємо, повідомити НІБ про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на гарячу лінію за номером: 16-48 або ж (044) 287-81-65 (дзвінки з-за кордону) чи скориставшись іншими каналами комунікації.