Понад 300 українських полонених були страчені рф – Лубінець

Понад 300 українських полонених були страчені рф – Лубінець
15.05.2026
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що наруга над тілами українських військових і вбивства полонених є системною практикою російської армії.

Про це він повідомив в ефірі одного з телеканалів, коментуючи злочин російських військових на Гуляйпільському напрямку.

За словами омбудсмана, наразі вже відомо про щонайменше 337 страт українських військових, які потрапили в російський полон.

Лубінець наголосив, що цей злочин має бути розглянутий на рівні керівництва ООН, а міжнародна спільнота повинна перейти від «глибокого занепокоєння» до реальних і рішучих дій у відповідь на воєнні злочини рф.