Немає зв'язку з близькою людиною тривалий час. Що робити?

Немає зв'язку з близькою людиною тривалий час. Що робити?
14.09.2023

Якщо ви не маєте зв’язку з близькою людиною понад три дні і ця людина знаходилася в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території, нагадуємо алгоритм дій:

1. Пам’ятайте, що в зонах активних бойових дій може не бути покриття оператора мобільного зв’язку або електроенергії, і людина не завжди може зарядити телефон, а сам телефон може бути пошкоджено або втрачено.

2. Не піддавайтесь паніці. Спробуйте сконтактувати з родичами, сусідами або колегами, які можуть бути поряд з вашою близькою людиною, для з’ясування відомих їм обставин щодо втрати зв’язку. 3. Перед зверненням до органів державної влади намагайтеся зібрати якомога більше інформації про розшукувану особу та обставини зникнення.

4. Записуйте всю зібрану інформацію відразу після її отримання, щоб не забути деталі через хвилювання, а також щоб зберегти хронологію подій.

Якщо ви втратили зв’язок з цивільною особою - зберіть інформацію про її повне ім’я, дату народження, контакти, особливі прикмети та останнє відоме місце перебування. Зазначте, коли востаннє близька людина виходила на зв’язок і в який спосіб вона це робила. Можливо, інші люди бачили чи спілкувалися з людиною перед її зникненням.

Якщо це військовий - важливо знати його прізвище, ім’я та по-батькові, дату народження, контактні дані, військову частину чи підрозділ проходження служби, посаду та звання (спеціальне звання), номер військового квитка чи жетону, особливі прикмети, які має людина (шрами, татуювання, родимки тощо), останнє відоме місце перебування та інші відомості. Якщо ви не володієте такою інформацією і близька людина нещодавно розпочала службу - зверніться до військкомату (https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati.html). Також попросіть надати вам контакти військової частини та підрозділу, в якому проходить службу особа, з якою втрачено зв’язок.

Куди повідомляти, коли ви втратили зв’язок з близькою людиною? Варто звернутися до державних органів.

НІБ - цілодобова гаряча лінія 1648 (безкоштовно в межах України) +380 44 287 81 65 (для дзвінків з-за кордону); - за допомогою чатботів у Telegram та у Viber @nib_uncp_bot; - через заповнення форми, розміщеної на сайті бюро за посиланням: https://nib.gov.ua Додайте портретне фото людини, яку розшукуєте, та/або фото/відео підтвердження полону.

Нацпол - цілодобова гаряча лінія +380 89 42018 67; - електронна пошта: rozshuk_znyklyh@police.gov.ua; - у Telegram чатбот t.me/poshuk_znyklyh; Про зникнення особи потрібно повідомляти підрозділи Національної поліції за місцем вашого перебування. При поданні заяви працівники поліції, за наявності необхідних підстав, можуть запропонувати відібрати зразки біоматеріалу. Це може бути потрібно для здійснення ідентифікації тіл загиблих у випадках, коли впізнання неможливе, для проведення відповідних ДНК-експертиз, які призначаються за постановою слідчого.