Національне інформаційне бюро та Моніторингова місія ООН з прав людини провели спільну робочу зустріч

Національне інформаційне бюро та Моніторингова місія ООН з прав людини провели спільну робочу зустріч
19.01.2024
Керівник Національного інформаційного бюро Олег Кужелєв зустрівся з делегацією Моніторингової місії ООН з прав людини на чолі з Ноель Калхун, заступницею Голови Місії.

Під час зустрічі обговорили питання порушення прав людини на ТОТ у зв’язку з військовою агресією рф та можливі напрямки співпраці між Моніторинговою місією та НІБ. Зокрема, щодо фіксації фактів порушення прав людини.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, відповідно до свого мандату, продовжує документувати порушення прав людини та норм міжнародного гуманітарного права з боку рф.

Представники Місії повідомили, що у своїй щорічній доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, особливу увагу буде привернуто до насильницьких зникнень українців на ТОТ.

«Адже це дуже серйозний злочин. Відповідно до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень - насильницьким зникненням уважається арешт, затримання, викрадення чи позбавлення волі в будь-якій іншій формі представниками держави чи особами або групами осіб, які діють з дозволу, за підтримки чи за згодою держави, при подальшій відмові визнати факт позбавлення волі або приховування даних про долю чи місцезнаходження зниклої особи, унаслідок чого цю особу залишено без захисту закону», – наголосила заступниця Голови Місії Ноель Калхун.

Зі свого боку Олег Кужелєв поінформував делегацію Місії про основні функції, які виконує НІБ: «Національне інформаційне бюро здійснює збір, аналіз інформації про військовополонених, зниклих безвісті, незаконно затриманих окупантами, у тому числі – і з-поміж мирного населення. Крім того, здійснює обмін інформацією з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Після оперативного опрацювання отриманої інформації, дані передаються до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими».

Очільник НІБ наголосив, що головною метою цих заходів є забезпечення отримання найбільш достовірних даних щодо місця перебування незаконно депортованих українців для їхнього подальшого повернення і возз'єднання своїми рідними.

За підсумками зустрічі сторони домовилися про подальшу взаємодію.