Національне інформаційне бюро та Бюро Центрального агентства з розшуку МКЧХ провели спільну робочу зустріч

Національне інформаційне бюро та Бюро Центрального агентства з розшуку МКЧХ провели спільну робочу зустріч
29.02.2024
Керівник Національного інформаційного бюро Олег Кужелєв зустрівся з делегацією Бюро Центрального агентства з розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста на чолі з Душаном Вуяшаніном - очільником Бюро ЦАР.

Під час зустрічі обговорили виклики та окреслили майбутні напрями поглиблення співпраці. Зокрема сторони обговорили проблему інформування української сторони щодо стану здоров’я наших військовополонених та місця їхнього перебування в країні агресора. Крім того, торкнулися питання щодо вдосконалення механізмів обміну інформацією між НІБ та Бюро ЦАР МКЧХ.

Представники Бюро ЦАР відмітили ефективну роботу Національного інформаційного бюро.

«Хочу зазначити, що обмін інформацією між НІБ та Бюро ЦАР МКЧХ відбувається досить оперативно. Я прошу, щоб ми максимально налагодили нашу співпрацю, що стосується обміну досвідом роботи вашої команди в обробці даних. Ми ж в свою чергу, також готові ділитися своїм досвідом. Для нас знайомство із роботою Національного інформаційного бюро в Україні є дуже важливим. Завдяки цьому ми зможемо більш ефективно працювати в напрямі обміну інформацією про полонених», – наголосив Душан Вуяшанін.

Крім того, очільник Бюро ЦАР МКЧХ зазначив, що досвід роботи українського НІБ є прикладом функціонування такого Бюро в умовах реальної війни для інших країн.

Зі свого боку Олег Кужелєв поінформував делегацію Бюро ЦАР про роботу НІБ та наголосив: «Національне інформаційне бюро здійснює оперативне опрацювання отриманої інформації від Міжнародного комітету Червоного Хреста для подальшого інформування родин полонених та передачі даних до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Головною метою цього є забезпечення отримання найбільш достовірної інформації щодо місця перебування наших полонених захисників та незаконно депортованих українців для їхнього подальшого повернення додому».

Голова Бюро ЦАР МКЧХ висловив вдячність керівництву НІБ за наполегливу працю в напрямку ефективної взаємодії. У свою чергу Олег Кужелєв також подякував пану Душану за плідну співпрацю та високу оцінку роботи команди Національного інформаційного бюро.

Нагадаємо, що обмін інформацією між Національним інформаційним бюро та Міжнародним комітетом Червоного Хреста відбувається відповідно до Женевської конвенції 1949 року та постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 339.