Генерала рф, який керував наступом на Київ, засудили до довічного ув’язнення

02.06.2026
Один із російських командувачів, причетних до спроби захоплення Києва на початку повномасштабного вторгнення, засуджений до довічного позбавлення волі.Про це повідомив Генеральний прокурор України Руслан Кравченко.
Йдеться про генерал-полковника збройних сил рф Олександра Лапіна, який у лютому-березні 2022 року командував угрупованням військ «Центр» та керував наступом із території білорусі та росії на Київську, Чернігівську й Сумську області.
Суд визнав його винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також у плануванні, підготовці та веденні агресивної війни.
За даними слідства, Лапін безпосередньо координував дії підлеглих підрозділів, віддавав накази та забезпечував проведення бойових операцій.
Оскільки засуджений перебуває на території рф, вирок ухвалено заочно. Строк покарання почне обчислюватися з моменту його затримання.
ВСІ НОВИНИ ->11.06.2026Коаліція за повернення українських дітей розширюється: до неї долучиться Боснія і Герцеговина09.06.2026СБУ ідентифікувала російських операторів дронів, які полювали на цивільних у Херсоні09.06.2026Розпочинають новий етап життя: з окупації повернули ще одну групу дітей09.06.2026Уряд розширив можливості професійної адаптації для ветеранів, ветеранок і членів їхніх родин08.06.2026ОБСЄ закликала надавати інформацію про депортацію українських дітей08.06.2026Четверо українських підлітків вирвалися з окупації та росії